zawiecha przy połączeniu przych.

Sprawy ogólne

zawiecha przy połączeniu przych.

Postprzez motoroladefywp » 12 Maj 2011, 21:53

Witam, mam pewien problem w mojej motce. Mianowicie przy połączeniu przychodzącym zawiesza się ekran (w ogóle nie reaguje) i nie mogę przeciągnąć "tego czegoś" na ekranie aby odebrać telefon. Czy ktoś już miał coś takiego lub wie jaka może być tego przyczyna/jak sobie z tym poradzić?
motoroladefywp

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Re: zawiecha przy połączeniu przych.

Postprzez filip78 » 12 Maj 2011, 23:43

tez mi się tak zdarzało, ale nie znam niestety przyczyny, ani rozwiązania - za to czekam z utęsknieniem na oryginalne Froyo, bo póki co mój telefon zaczyna powoli doprowadzać mnie już do szału.
filip78

Has thanked: 2 times

Postprzez motoroladefywp » 12 Maj 2011, 23:50

zdarzało czy zdarza? a co Ci tak bardzo pszeszkadza jeszcze?
motoroladefywp

Postprzez meteo0 » 13 Maj 2011, 01:42

Może wina leży po stronie jakiegoś czujnika ? lub po prostu wersja oprogramowania coś ..( cenzura mod.forester)
Moto_Version.2.51.1.MB525.Retail.en.CEE
meteo0

Has thanked: 1 time
Have thanks: 2 times

Postprzez filip78 » 13 Maj 2011, 17:46

motoroladefywp napisał(a):zdarzało czy zdarza? a co Ci tak bardzo pszeszkadza jeszcze?

niestety zdarza - trudno jednoznacznie określić częstotliwość bo np przez tydzień nie ma problemu a czasem w ciągu dnia trzykrotnie potrafił zawieść się ekran.
Irytuje mnie również zawieszanie telefonu po zakończeniu połączenia - gdy czasem nawet na 15- 25 sekund pokazuje czas trwania połączenia. Czasem zdarzają się jeszcze problemy z połączeniem 3G. Ponadto strasznie długo łączy się z GPS. Wcześniej miałem Nokię N95 która była strasznie wolna, ale przynajmniej była nie zawodna i mam do niej duży sentyment - co do Defy...hmmm, mam nadzieję ze Froyo spowoduje iż się znów polubimy.
filip78

Postprzez vicekexe » 13 Maj 2011, 18:19

Witam

filip i motoroladefywp - moja motke mam juz jakis miesiac, i tez trafily mi sie takie przypadki.
Poczytalem troszke na necie i w pewnym sensie znalazlem rozwiazanie na tym forum, jesli chodzi o problem z 'Dlugim czasem po rozmowie' , ktos napisal ze trzeba wejsc w USTAWIENIA > APLIKACJE > ZARZĄDZAJ APLIKACJAMI > (wcisnac guzik ustawien i wybrac filtruj > pokaz wszystko) i w procesie 'Telefon' zrobic 'Wyczysc Dane' - pojawi sie komunikat ostrzegajacy nas o Skasowaniu ustawien. kont, baz danych itp - wciskamy OK, nie sie nie stanie, kontaktow nam nie skasuje, rejestru polaczen nie skasuje, zdjec kontaktow nie skasuje, 1 slowem NIC sie zlego nie stanie- ale widocznie 'przepycha' to bufor i po rozmowie ten lag redukuje sie do 1sekundy. Po kilku / nastu rozmowach pamiec telefonu znowu rosnie i mozna zaobserwowac ze powoli rozlaczanie trwa dluzej - nie zostaje nic innego jak ponowienie w/w procesu.
Dwa czy trzy razy zdarzylo mi sie ze nie moglem odebrac polaczenia, slyszalem dzwonek - wyciagam telefon z kieszeni, widze zdjecie / nr itd lecz nie moge odebrac, mimo ze animacja paska byla aktywna - niewiem jak ten problem rozwiazac, myslalem ze to moze byc spowodowane tym ze telefon byl 'zbyt szybko wyciagniety z kieszeni i czujnik swiatla przezyl SZOK i telefon nie ogarnial co sie dzieje :D:D:D' tak wiem ze to naciagane... ale tylko to mi przychodzi do glowy ;] jak wielu uzytkownikow MB czekam na oficjalnego FROYO z nadzieja iz te 2 jak i pare innych bledow znikna - mimo tych mankamentow nie zaluje ani zlotoweczki wpakowanej w telefon :) dam sobie reke uciac ze w iphonie 4 czy 5 czy 28 jak i iPadzie 9 znalazly by sie bledy ktore nie mialy by prawa istniec. Niech potencjalni kupcy MB sie nie zniechecaja takimi 'bugami', ma je pewnie niewielu uzytkownikow, nalezy jednak pamietac ze takie telefony to zaawansowane urzadzenia, i pozbycie sie wielu problemow to kwestia czasu.

For this message the author vicekexe has received thanks:
ciupas (17 Maj 2011, 13:05)
Rating: 3.7%

vicekexe

Have thanks: 1 time

Postprzez filip78 » 25 Maj 2011, 09:54

Dzięki vicekexe za podpowiedz odnośnie zawieszania się telefonu po zakończeniu rozmowy, może faktycznie troszkę to pomogło, ale raczej nie wiele. Za to w między czasie pojawił się jeszcze nowy "kwiatek" ... straaaasznie zaczął się mulić przy okazji przeglądania zdjęć w przeglądarce.
filip78

Postprzez lol72 » 26 Maj 2011, 21:48

Restart telefonu pomaga lepiej niż czyszczenie danych w aplikacji telefon. Moje spostrzeżenie z przed dwóch dni. (przypadkowo wyłączyłem telefon :D )
lol72

Postprzez eighty » 27 Maj 2011, 00:30

Panowie a nie wgrywaliście czasem jakiegoś mod'owego systemu? Bo to jest bardzo częsta dysfunkcja przy zmianie oprogramowania.
eighty

Postprzez lol72 » 28 Maj 2011, 12:27

eighty napisał(a):Panowie a nie wgrywaliście czasem jakiegoś mod'owego systemu? Bo to jest bardzo częsta dysfunkcja przy zmianie oprogramowania.

Mam oryginalny soft 2.51.1
lol72

Następna

Wróć do Ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości